[email protected]


Logo
Bli medlem
Idrettsfritidsordning

God jul og godt nytt år

Forfatter: Øystein Konradsen

22. desember 2025

Forside
News article image

Randesund ønsker alle en riktig god jul og et godt nytt år 

Klubbhuset er stengt fra 23. desember og vi er tilbake for fult mandag 5. januar. Til dere som har vunnet i kalenderen så kan premier hentes når vi åpner opp etter nyttår. 

Dette er meldingen vi sendte ut til alle våre medlemmer i Spond. 

Til alle våre medlemmer

2025 har vært et innholdsrikt år med mye aktivitet. Klubben har nå 2436 medlemmer, fordelt tilnærmet likt på begge kjønn. Dugnadsviljen er stor og vi er i dag 521 ledere i form av trenere, foreldrekontakter, lagledere, veiledere og styremedlemmer. Alle gjør en formidabel innsats. Tusen takk.

Årets turneringer Dyreparken Håndballfestival og Meny Sebra cup har hatt rekordmange lag og tilreisende. Det er mer enn 13.000 overnattingsdøgn og det er spilt 2023 kamper. Det er totalt gjennomført mer enn 1200 dugnadsvakter. Tusen takk til alle dere som gjøre dette mulig.

Dugnaden er helt avgjørende for at vi kan gi barn og ungdom de best mulig oppvekstsvilkår. Verdien av dugnaden ville utgjort mer enn 25 millioner kroner.

RIL har i år vært godt representert på store turneringer i Fredrikstad cup, Dana cup, Nørhalne cup og en rekke andre turneringer lokalt og nasjonalt. Klubben har et godt samarbeid med øvrige lokale klubber, håndballforbund, fotballforbund, idrettsråd, idrettsforbund og kommunen.

Vipers er som kjent historie. RIL vil nå satse på å etablere et damelag på øverste nivå. Vi har i 2025 startet opp med futsal fotball. Dette har vi stor tro på at kan bli veldig populært. 

Viktige datoer å merke seg i 2026

26. mars – årsmøte 1. mai – internturnering fotball på Sukkevann 13. mai – avreise Nørhalne cup 17. mai – RIL i borgertoget 24. juli – avreise Norway cup 22. august – start Dyreparken Håndballfestival 29. august – start Meny Sebra cup 1. november – salg julekalender

RIL vil hjelpe Vi sendte nylig ut en melding til alle som vil hjelpe, og til alle som trenger noe hjelp i julen. 72 medlemmer vippset til sammen nær 25.000,- til klubben, TUSEN TAKK. I tillegg bidro klubben med 40.000,- slik at over hundre personer i Randesund fikk tilkjørt en stor kasse med julemat, drikke og godsaker. Det er virkelig flott at så mange stiller opp og kassene ble veldig godt mottatt. Klubben har også gode ordninger for hjelp til kontingent, treningsavgift, tøy/utstyr og turneringsreiser.

RIL er til for alle som vil, uavhengig av familiens økonomi.

Klubben ønsker alle en riktig god jul og et godt nytt år